Krátkozrakost - myopie
Tato zraková vada se projevuje rozostřeným viděním  na dálku. Anatomicky je oko nejčastěji delší. Díky tomu se obraz nezobrazuje na sítnici, ale před sítnicí. Tuto vadu korigujeme velmi Kolem 20. roku se vada stabilizuje.
krátkozrakost.jpg
Dalekozrakost - hypermetropie 
S touto vadou při nižších dioptriích nemusíte ani poznat, že Vás něco trápí. Svaly v oku jsou velmi pružné a dokážou Vaše dioptrie hravě vykorigovat. Na dálku uvidíte hůř při více dioptriích, na blízko v pozdějším věku. Tuto vadu má přes 70% populace a většina z nich řeší tento problém s viděním, až když mají bolesti hlavy, neostré vidění nebo unavené oči. 
dlouhozrakost.jpg
Astigmatismus 
Pro vysvětlení astigmatismus, který korigujeme brýlemi, se nachází na rohovce. Je to nepravidelné zakřivení rohovky. Tuto vadu nám vyřeší tzv. cylindrické  nebo torické čočky. V našich optikách při této vadě neúčtujeme nic navíc. Astigmatismus je velmi častá zraková vada. Přes 90% populace má rohovkový astigmatismus, který může vznikat i tlakem víček. 
Vetchozrakost - presbyopie
Vetchozrakost začne trpět každý člověk po 42. roce života. Oční čočka v oku stárne, ztrácí svojí elasticitu a již není jednoduché zaostřit na blízké předměty. Brýle na čtení tento problém rychle vyřeší. Přibližně každé dva roky se dioptrie zvyšují. Prvotní nárůst dioptrií je poměrně rychlý, postupem času se růst dioptrií do blízka zastavuje.