Brýle na dálku
Je obecným omylem že brýle na dálku jsou jen mínusové. Na dálku je plus i mínus, záleží, jestli máte dalekozrakost nebo krátkozrakost. Měli byste je využívat co nejvíce. Je přece pohodlnější vidět ostře celý den.
Brýle na čtení
Každý člověk na 40 let už pomalu zjišťuje, že jeho oči nejsou, co bývaly. Postupem času se vidění do blízka zhoršuje a nezbývá nic jiného než pořádně natáhnout ruce a mhouřit oči. Říká se tomu presbyopie nebo lidově vetchozrakost. Brýle na čtení Vám tento problém rychle vyřeší. Je dobré se zamyslet nad povrchovou úpravou, aby se Vám lépe čistily.
                    na blízko.jpg                                                                    
Progresivní, (multifokální) brýle
Nejvíce obávané brýle zákazníků. Jsou to brýle „vše v jednom‘‘. Koukáte s nimi na televizi, pracujete na počítači i luštíte křížovky u stolu. Nejdůležitější, pro správný výběr typu multifokálu je otevřenost vůči optikovi. Jen pokud budeme vědět, co nejčastěji celý den děláte, umožní optikům udělat brýle na míru. V optikách máme profesionály, kteří dělají multifokální denně, a máme velmi spokojené zákazníky, kteří vidí doslova až za roh.
multifok.jpg
Bifokální čočky
Tento typ čočky je velmi oblíbený u starší generace zákazníků. Jeho nesporná výhoda je velká plocha pro vidění do dálky i do blízka. Pokud ovšem budete potřebovat občas kouknout na počítač, nebo dělat cokoli, kam již nedosáhnete rukama, tak uvidíte obraz rozmazaně.
bifok.jpg
Degresivní (počítačové)
Této čočce také říkáme počítačová. Pro člověka, který potřebuje vidět dobře na papíry a zároveň intenzivně dělat na počítači, je tato čočka jako dělaná. Jsou různé typy. Můžete si vybrat, zda budete nosit tyto brýle pouze u stolu anebo jestli i kolegy v kanceláři uvidíte ostře.
degrsivní-čočka.jpg