Měření zraku

Postup refrakce
Vyšetření refrakce je nutné před výběrem brýlí. Toto vyšetření provádí v prvním patře naši optometristé. Stačí k nám přijít dolů do optiky, kde se Vás již naši optometristé ujmou. Pokud to jde, vyšetříme Vás bez objednání. V případě že už není prostor, rádi Vás objednáme na jiný termín, který se Vám bude hodit.

Co s sebou?

  • své brýle, které nosíte - abychom je mohli změřit
  • kartička zdravotní pojišťovny- pokud máte zájem o vyšetření u očního lékaře jinak není nutná
1-5936872.jpg

Jak samotné měření probíhá?

Anamnéza
Zeptáme se Vás na problémy a nemoci které Vás trápí, abychom Vás mohli co nejlépe změřit a byli připraveni na komplikace, které mohou nastat


Měření na autorefraktometru

Autorefraktometr je přístroj, který orientačně změří Váš zrak. Stačí opřít bradu a čelo a sledovat obrázek a přístroj již vše zvládne sám.


Měření pomocí sklíček

Aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku, musíme Vás změřit pomocí předkládání dioptrických skel, kdy budeme zjišťovat jaká varianta Vám bude nejpohodlnější.

  1. Nejprve je Vám nasazena zkušební obruba, kterou Vám upravíme přesně na míru, aby Vás nikde netlačila a aby byly výsledky přesné.
  2. Začínáme měřením na jednom oku, kdy je to druhé zakryto černou clonou. Při korekci čtete různě velká písmena, která vidíte a jsou Vám předkládána různě silná dioptrická skla. Snažíme se najít variantu, kdy budete vidět nejostřeji a zároveň Vám to bude co nejpohodlnější. Poté oči prohodíme a provedeme to samé na druhém oku při zakrytí toho prvního.
  3. Následuje kontrola Vašeho zraku za binokulárních podmínek. To znamená, že máte obě oči odkryté a pomocí různých testů, které vidíte zjišťujeme, jestli nemáte problémy s viděním, jestli nemáte dvojté vidění a jestli vidíte ostře.
  4. Pokud máte potíže s viděním na blízko, rádi Vám změříme zrak na čtení. Toto měření probíhá obdobně jako měření na dálku s tím rozdílem, že sledujete text ze své čtecí vzdálenosti a měříme obě oči současně.
  5. Po skončení měření obdržíte recept na brýle, se kterým může navštívit naši optiku v přízemí.

Kolik času budete potřebovat?

Délka vyšetření se pohybuje mezi 20 až 30 minutami v závislosti na výši refrakční vady.